KBÜ Tıp Fakültesinde yeni akademik yıl yüz yüze eğitimle başladı
Karabük Üniversitesi´nde Tıp Fakültesi akademik yıl açılış töreni yapıldı. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 169 öğrenci için yeni akademik yıl yüz yüze eğitimle başladı.
Tarih: 16.9.2021 14:35:39


Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinin akademik yıl açı-lışı 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Programa Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Nihat Yılmaz, Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melih Sunay, Tıp Fakültesi akademik personeli ile öğrenciler katıldı. Programın başında öğrencilere Karabük Üniversitesi tanıtım filmleri izletildi.

/resimler/2021-9/16/1438130694055.jpgAkademik yıl açılış programında kürsüye ilk olarak Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesine birinci olarak yerleşen Halit Buğra Soydan çıktı. Buğra konuşmasında şunları söyledi: “Hepimiz dönem boyunca çok çalıştık ve pes etmeyerek hayallerimize kavuştuk. Doktorluk zor bir meslektir. Hepimiz sabırlı olmalıyız. Derslerimize sıkı çalışarak hastalar karşısında sıkıntı yaşamamalıyız. Karabük şehri ve Karabük Üniversitesi sosyal aktivitelerin bulunduğu çok güzel yerlerden bir tanesi. Karabük Üniversitesi kampüsüyle, sosyal yaşam alanlarıyla bizlere çok güzel imkanlar sunduğunu ilk günden hissettirdi. Birçoğumuz farklı şehirlerden geldiğimiz için alışmamız biraz zaman alacaktır. Ama alışınca iyi ki buradayız diyeceğiz. Güzel bir akademik yıl geçirmeniz dileğiyle.”

“Burada hayatınız boyunca unutmayacağınız ilkleri yaşayacaksınız”


/resimler/2021-9/16/1443418363726.jpgKarabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Nihat Yılmaz akademik yıl açılışında “2021- 2022 akademik yıl hepimize hayırlı olsun. Tıp eğitimi ve doktorluk zor, meşakkatli aynı zamanda kutsal bir meslek. Kutsal olduğu kadar zevkli. İnşallah üniversitemizde Temel Bilimler Eğitimi´ni tamamladıktan sonra KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hep beraber ilk hastayla karşılaşacağız, ilk reçetenizi yazacağız, ilk ameliyatınızı eğitim araştırma hastanesinde gerçekleştireceğiz. Bütün akademisyen arkadaşlarımız, bütün personelimiz her zaman yanındayız. İnşallah sizlerde Eğitim Araştırma Hastanesi´ne ilkleri yaşayacaksınız ve ömrünüz boyunca unutmayacaksınız. Akademik yıl hepinize hayırlı uğurlu olsun, her zaman yanınızda olduğumuzu söylemek istiyorum.”


“Sizlere bütün öğretim üyelerimizle beraber iyi bir eğitim vermek, insani değerleri aşılamak için buradayız”
/resimler/2021-9/16/1438472290590.jpg

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melih Sunay yüz yüze eğitimde buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek konuşmasında şunları söyledi. “Fakültemizin buraya gelmesinde büyük emekleri olan başta Rektörüm olmak üzere herkese saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tıp fakültemizin ve üniversitemizin gelişmesinde büyük yol kat eden ve şu anda aramızdan ayrılan hocalarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Küresel çaptaki korona salgınında ülkeler öğrenime ara verirken Türkiye öğrenime ara vermeden online olarak bu eğitimi sürdürdü. Rektörlüğümüzün oluşturduğu altyapı imkanlarını kullanarak Tıp Fakültemizde senatonun aldığı kararına uyarak uzaktan eğitim gerçekleştirdik ve çevrimiçi eğitimi sorunsuz tamamladık. Bu seneden itibaren yüz yüze eğitime başlıyoruz. Sizlerin geleceğini düşünerek yine Rektörlüğümüzün öncülüğünde bütün dershanelerimizi elden geçirdik. Son derece modern altyapısıyla uzaktan ve yüz yüze eğitime açık derslikler oluşturduk. Sizler artık hekim adayısınız. Hekimlik her şeyden önce vicdanlı olmayı gerektirir. Empati kuracaksınız, sırdaş olacaksınız ve ona göre davranacaksınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere bütün öğretim üyelerimizle beraber iyi bir eğitim vermek, insani değerleri aşılamak için buradayız. Tıp biraz zordur. Hekimliğin kendine has yorgunluğunu zaman zaman hissedeceksiniz. Yorgunluk duygusu oluşacak ama motivasyonunuzu düşürmeyeceksiniz. Tıp öğrencisinin motivasyonu düşmez, bu dönemde zora düştüğünüzde hep aklınızda sizi yetiştiren hocalarımızın verdiği emek ve motivasyon gelsin. Yeni öğrenim yılının herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“İyi bir hekim olmanın yolu iyi bir insan olmaktan geçiyor”

/resimler/2021-9/16/1452363933038.jpgKarabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat akademik açılış programdaki konuşmasında şunları söyledi: “Akademik açılış törenimiz hepinize hayırlı uğurlu olsun. İyi bir hekim olmanın yolunun nereden geçtiğini soracak olursak belki hepiniz iyi bir akademik eğitim almaktan geçtiğini söylersiniz. Ben öyle düşünmüyorum. Bir hikâye vardır. Hoca tahtaya kocaman 1 rakamı yazıyor. Bu güzel ahlaktır. İyi insan olmaktır. Sonra 1´in yanına bir sıfır koyuyor. Bu zenginliktir. Sayı on oluyor. Bir sıfır daha koyuyor, bu güzelliktir. Sıfırlar böyle uzayıp gidiyor ve bir milyona ulaşıyor. Sonra eline silgiyi alıp en baştaki 1´i siliyor. Geriye kocaman bir sıfır hanesi kalıyor. Öncelikle insanlığı iyiliği ön plana geçirerek hekimliğinizi sürdürmeniz gerekiyor. İyi bir hekim olmanın yolu iyi insan olmaktan geçiyor. Üç senedir dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giriyoruz. Bu 14 yıllık bir üniversite için inanılmaz bir başarı. Bu bizim bakış açımızı değiştirmemizle gerçekleşen bir olay. Bizim Anadolu´daki birçok üniversiteden hiçbir farkımız yokken bakış açımızı değiştirerek farklı bir şeyler yaptık. Bakış açısını değiştirmeden hiçbir şey yapamıyorsunuz. Biz dünyaya açıldık, Türkiye´deki sistemle birlikte onu dışlamadan tamamen dünya üniversitesi olmaya baktık. En fazla uluslararası öğrenciye sahip ve en fazla uluslararası anlaşmayı yapan üniversiteyiz. Bakış açınızı değiştirmeden hangi mesleği yaparsanız yapın başarılı olamazsınız.”
Tıp Fakültesi akademik yıl açılış töreni konuşmaların ardından sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Aniden yola fırlayan çocuğa otomobil çarptı
Aniden yola fırlayan çocuğa otomobil çarptı
Karabük´te ailesiyle beraber kaldırımda yürüdüğü sırada aniden yola fırlayan çocuğa otomobilin çarptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
"Sizler Bizlere ve Bu Şehre Emanetsizin"
"Sizler Bizlere ve Bu Şehre Emanetsizin"
Vali Fuat Gürel, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu´na (KYK) bağlı olarak hizmet veren İsmail Necati Efendi Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek yemeğini öğrencilerle birlikte yedi.
Ziraat Odaları ile İş Bankası arasında ‘İş Birliği Protokolü´
Ziraat Odaları ile İş Bankası arasında ‘İş Birliği Protokolü´
Türkiye İş Bankası ile Karabük´teki Ziraat Odaları arasında tarımsal finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir İş Birliği Protokolü imzaladı.
Yılmaz, mazbatasını aldı
Yılmaz, mazbatasını aldı
Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz Karabük İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı ve makamına oturdu.
Türköz´den Ovacuma´da bir dizi inceleme
Türköz´den Ovacuma´da bir dizi inceleme
Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, köy ziyaretleri programı kapsamında Ovacuma´da bir dizi inceleme ve ziyaretler gerçekleştirdi.
“Yeni sezona tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olarak gireceğiz”
“Yeni sezona tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olarak gireceğiz”
Karabük´ün en yüksek noktası olan 2 bin rakımlı Keltepe mevkisinde Türkiye´nin 53. kayak merkezi olarak hizmete giren Karabük Keltepe Kayak Merkezinde kış sezonu öncesinde incelemelerde bulunan Vali Fuat Gürel, yeni sezona tüm hazırlıklar tamamlanmış olarak girileceğini söyledi.
Kent Meydanı´nda Randevusuz Aşı Merkezi
Kent Meydanı´nda Randevusuz Aşı Merkezi
Karabük´te yürütülen Covid-19 aşı çalışmalarına destek vermek amacıyla Karabük Belediyesi tarafından geçici olarak İl Sağlık Müdürlüğü´ne tahsis edilen Kent Meydanındaki prefabrik binada aşı uygulama merkezi oluşturuldu.
Karabük´te ´beyaz altın´ hasadı başladı
Karabük´te ´beyaz altın´ hasadı başladı
Karabük´te, yaklaşık 500 dekar alanda ekimi yapılan Osmancık çeltiğinin hasadı başladı.
Karabük Bilim Şenliğine KARDEMİR imzası
Karabük Bilim Şenliğine KARDEMİR imzası
Karabük Kent Meydan´ında Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) iş birliği ile düzenlenen “TUBİTAK 4007 Bilim Şenliği” etkinliğinde KARDEMİR de yer aldı.
"İlgili bakanlıklara iletiyor anında sorunların çözümü için gayret gösteriyoruz"
"İlgili bakanlıklara iletiyor anında sorunların çözümü için gayret gösteriyoruz"
AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı´nın verimli geçtiğini ifade ederek Karabük´ün sorunlarını bu toplantılar vesilesiyle ilgili bakanlıklara ilettiklerini ve anında sorunların çözümü için gayret gösterdiklerini söyledi.
İki otomobilin kafa kafaya çarpıştı
İki otomobilin kafa kafaya çarpıştı
Karabük´te iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada köy muhtarı ve eşi yaralandı.
İki katlı ev alevlere teslim oldu
İki katlı ev alevlere teslim oldu
Eflani´de çıkan yangında üç kardeşe ait iki katlı ev kullanılamaz hale geldi.
Şehitler Ölmez
Şehitler Ölmez
Şehit Özel Harekat Polisleri Cihat Şahin ve Fatih Doğan
BAKKA ve TSO´lardan Adana ve Mersin ziyareti
BAKKA ve TSO´lardan Adana ve Mersin ziyareti
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) faaliyet alanındaki Karabük, Bartın ve Zonguldak illerinin kalkınma hamlelerine yönelik yatırım, istihdam ve ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi için bölgede yer alan ticaret ve sanayi odası temsilcileriyle birlikte Adana ve Mersin´e teknik gezi ve tecrübe paylaşım ziyareti gerçekleşti.
II. Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü Sempozyumu
II. Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü Sempozyumu
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karabük Üniversitesi ortaklığında düzenlenen “II. Uluslararası Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü Sempozyumu” (EKÖK – METAL) Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Sempozyumunun açılışı Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu´nda yapıldı.
Özel İdare personeline “Başarı Belgesi” ve “Teşekkür Belgesi” takdimi
Özel İdare personeline “Başarı Belgesi” ve “Teşekkür Belgesi” takdimi
Vali Fuat Gürel, sel afetinin yaşandığı Kastamonu Bozkurt, Şenpazar ve Devrekâni ilçelerinde görev alan İl Özel İdaresi personeline “Başarı Belgesi” ve “Teşekkür Belgesi” takdim etti.
“Hadrianaupolis bölgesinde yaşamın ve hayatın M.Ö 3500 yıllarda var olduğunu ortaya koyduk”
“Hadrianaupolis bölgesinde yaşamın ve hayatın M.Ö 3500 yıllarda var olduğunu ortaya koyduk”
M.Ö. 1´inci yüzyılda kurulduğu ve M.S. 8´inci yüzyıla kadar yerleşim amacıyla kullanıldığı tahmin edilen Eskipazar´daki Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutuyor.
TÜİK verilerinde Karabük
TÜİK verilerinde Karabük
Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü, Karabük ile ilgili bazı verileri paylaştı.
Selin tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı
Selin tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı
Kastamonu´nun Çatalzeytin ilçesinde etkili olan kuvvetli yağış sonrasında, geçici menfezler ve köprülerin zarar görmesi sebebiyle bazı köylere ulaşım kesildi. Selin tahribatı gün ağarınca ortaya çıkarken, ekipler köylere ulaşmak için çalışma başlattı.
Açık bilette 12 saat önce şartı kaldırıldı
Açık bilette 12 saat önce şartı kaldırıldı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, alınan Covid-19 önlemleri sonrasında otobüs yolculuğu yapacak vatandaşlara yönelik, açık bilette 12 saat önce şartı “sefer başlayıncaya kadar” olarak değiştirildi.
Fiyatı 1 liraya düştü
Fiyatı 1 liraya düştü
Türkiye´nin mandalina ihtiyacının yüzde 40´ını tek başına karşılayan Adana´da hasat sürüyor. Geçen sene kilosu 2 liradan alıcı bulan mandalina bu yıl 1 liraya kadar düştü.
BASIN İLAN KURUMU İLAN PORTALI

/resimler/2017-1/4/0122033983319.jpg

 

 

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
DOLAR
9.1993
EURO
10.6785
16 Ekim 2021 Cumartesi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları